Çorlu Acil Durum Planı

Çorlu Acil Durum Planı

Çorlu Etik OSGB acil durum planı , deprem ve sel gibi diğer acil durumlarda en az zarar alarak insanların kurtulması açısından hazırlanmaktadır.

Acil durum, çoğu iş yerinde ya da bir kısmında meydana gelebilecek olan yangın, patlama ya da tehlikeli olan kimyasallardan yayılımlar, yaşanacak olan doğal afetler gibi tahliye ve ilk yardım gerektirebilecek olaylara denilmektedir. Afet ve acil durum planı, acil olan durum yaşanmadan öncesinde kişilerin bu durum esnasında neler yapabileceklerini belirlemek açısından hazırlanmaktadır.

Çorlu Etik OSGB acil durum planının ana hedefi;

  • Yaşanabilecek kaza ve ölüm durumlarını engellemek
  • Bina, ekipman ya da envanterin uğrayabileceği zararı en aza indirmek
  • Çevreyi ve yaşayan insanları korumak
  • Operasyon durumlarının eski hallerine dönüşmesini hızlandırmak ve kolaylaştırmak

Çorlu Etik OSGB Acil Durum Eylem Planı

Tehlike sınıflandırması içerisinde belirlenmiş olan periyotlar içerisinde acil durum planı yenileme şartlarında iş yerinde yapısal değişiklikler göstermiş olması bu acil durum planının yenilenme durumunu ortaya çıkarmaktadır. Çorlu Etik OSGB acil durum planı hazırlamak hem çok zor hem de oldukça uğraştıran bir iştir. Acil durum eylem planı iş yerlerinin açılması açısından elzem olan belgeler arasında yer almaktadır. Acil durum planı olmayan işletmelere açılma izni verilmektedir. İş yeri açmak maddi ve manevi anlamda oldukça zor olan bir durumdur. Hem iş yerinin hazırlıklarıyla uğraşmak hem de acil durum planlarını hazırlamak zordur. Bu yüzden acil durum planı ve dokümanı hazırlanmasında profesyonel bir destek alınması düşünülebilir. Profesyonel olarak hazırlandığından dolayı iş yerlerinin güvenliği yüzde yüze yakın olmaktadır. Bu belgeler hazırlandıktan sonrasında resmi olan kurumlara sunulduklarından dolayı resmi durumlarda herhangi bir eksik oluşmamasından dolayı da profesyonel bir destek alınması oldukça doğru bir davranış olacaktır.

Çorlu İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere yetkilendirilmiş mühendis, mimar ve teknik elemanlar.

Çorlu İş Yeri Hekimi

İş Yeri Hekimi

İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Doktorlarımızın, işyerinizde iş sağlığı denetimleri ve çalışanlara işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri yapar.

Çorlu Mobil Sağlık Hizmeti

Mobil Sağlık Hizmeti

Bilindiği üzere 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği iş yerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Bu Kapsamda çalışan personeller için mobil sağlık hizmeeti sunmaktayız.

Çorlu Acil Durum Planı

Acil Durum Planı

Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması sağlamaktadır.