Çerkezköy  İşe Giriş Muayenesi

Çerkezköy İşe Giriş Muayenesi

Çalışanların işe girerken işverenler tarafından istenen “işe giriş muayenesi” aslında işyerleri tarafından işe girişte özlük dosyasında kullanılmak üzere istenmektedir. Tam ve uygun sayılması için alınan “işe giriş muayenesi” olan işyeri hekimince onaylanmış olmalıdır. Aksi taktirde sadece bilgi amaçlı olarak özlük dosyasında yer alabilir.

İşveren genel olarak iş yerinde çalışacak olan kişileri işe başlamadan önce muayene ettirmek ile mükelleftir. Bu açıdan “Osgb sağlık raporu” aslında işe giriş raporudur. İşyeri hekimi tarafından çalışanların iş yerinde maruz kalacakları güvenlik ve sağlık risklerine karşı korunmasını ve gözetilmesini sağlayan bir rapordur. Aynı zamanda işveren aynı iş yerinde bir iş değişikliği olduğunda ya da işyeri bünyesinde çalışan işçisi başka bir işkoluna geçtiğinde ya da aynı işi yapıyor olsa dahi belirli aralıklar ile muayene edilmesi gerekmektedir. Bu hükümler yönetmelik ve kanunlarda tamamen işçinin sağlığını korumak ve gözetmek amacı ile getirilmiş olan hükümlerdir.

Çorlu İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere yetkilendirilmiş mühendis, mimar ve teknik elemanlar.

Çorlu İş Yeri Hekimi

İş Yeri Hekimi

İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Doktorlarımızın, işyerinizde iş sağlığı denetimleri ve çalışanlara işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri yapar.

Çorlu Mobil Sağlık Hizmeti

Mobil Sağlık Hizmeti

Bilindiği üzere 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği iş yerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Bu Kapsamda çalışan personeller için mobil sağlık hizmeeti sunmaktayız.

Çorlu Acil Durum Planı

Acil Durum Planı

Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması sağlamaktadır.