Çerkezköy İş Güvenliği Sağlık Raporu

Çerkezköy İş Güvenliği Sağlık Raporu

Çerkezköy İş Güvenliği Sağlık Raporu

Çalışanların işe başlamadan önce veya iş süreci içerisinde işe uygun olduklarını ve işin sağlıklarını olumsuz etkilemediğini gösteren bir belgedir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda yer alan iş yerlerinde bu rapor alınması zorunludur. Aksi takdirde işverenlere para cezası uygulanabilir.

Çerkezköy Etik OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) firmalarından veya az tehlikeli sınıfta yer alan ve çalışan sayısı 50 kişinin altında olan iş yerlerinde Aile Sağlık Merkezleri'nden alınabilir. Bu rapor için çalışanlara çeşitli tahliller ve testler yapılır. Bu testler arasında idrar tahlili, görme testi, odyometri (işitme testi), kan sayımı, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve portör muayenesi gibi tetkikler bulunabilir.

İş Güvenliği Sağlık Raporu, hem çalışanların hem de işverenlerin yararınadır. Çalışanlar, sağlık durumlarını öğrenebilir, sağlık sorunlarını erken teşhis edebilir ve işe uygunluklarını kanıtlayabilirler. İşverenler ise, işe uygun ve sağlıklı çalışanları seçebilir, çalışanların sağlıklarını koruyabilir ve iş kazalarını önleyebilirler. Bu rapor, sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak için atılması gereken önemli bir adımdır.

Çorlu İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere yetkilendirilmiş mühendis, mimar ve teknik elemanlar.

Çorlu İş Yeri Hekimi

İş Yeri Hekimi

İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Doktorlarımızın, işyerinizde iş sağlığı denetimleri ve çalışanlara işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri yapar.

Çorlu Mobil Sağlık Hizmeti

Mobil Sağlık Hizmeti

Bilindiği üzere 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği iş yerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Bu Kapsamda çalışan personeller için mobil sağlık hizmeeti sunmaktayız.

Çorlu Acil Durum Planı

Acil Durum Planı

Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması sağlamaktadır.