İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Yasal Zorunluluk Mudur?

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Yasal Zorunluluk Mudur?

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri yasal zorunluluktur. Türkiye'deki iş sağlığı ve güvenliği yasaları, işverenlerin çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim vermeleri gerektiğini belirtir. İşverenler, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile çalışanlarının iş yerindeki riskleri anlamalarını ve bu risklere karşı gerekli önlemleri almalarını sağlar. Ayrıca, işverenler iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile çalışanlarının iş yerindeki sağlık ve güvenlik standartlarını koruyacak davranışlarını ve becerilerini geliştirir.

Çorlu İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere yetkilendirilmiş mühendis, mimar ve teknik elemanlar.

Çorlu İş Yeri Hekimi

İş Yeri Hekimi

İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Doktorlarımızın, işyerinizde iş sağlığı denetimleri ve çalışanlara işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri yapar.

Çorlu Mobil Sağlık Hizmeti

Mobil Sağlık Hizmeti

Bilindiği üzere 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği iş yerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Bu Kapsamda çalışan personeller için mobil sağlık hizmeeti sunmaktayız.

Çorlu Acil Durum Planı

Acil Durum Planı

Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması sağlamaktadır.